Animals
Dobrodošli, registrirajte se i zabavite!!

Join the forum, it's quick and easy

Animals
Dobrodošli, registrirajte se i zabavite!!
Animals
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mačka (općenito o njima)

2 posters

Go down

Mačka (općenito o njima) Empty Mačka (općenito o njima)

Postaj  Nina pon sij 04, 2010 8:39 pm

* Mačka je samostalna i snalažljiva životinja, istovremeno je umiljata i nježna, privržena a nezavisna. Čas je nemilosrdni lovac, čas zaigrani mačić. Mačka je sve ove suprotnosti pomirila u sebi i to najviše oduševljava ljubitelje mačaka.

* upute_macke1_tbn.jpgMačka je vrlo uredna životinja i svakodnevno satima uređuje svoje krzno kako bi sa sebe skinula prljavštinu i nepoželjne mirise. Mačka već sa tri tjedna starosti zakopava izmet pa je važno, ako je se drži u stanu, da uvijek ima čisti pijesak. U protivnom će vršiti nuždu na čišćim mjestima. Mačji toalet uvijek treba biti udaljen od njene hrane i na mirnom mjestu. Za pranje same kutije koristite blaga sredstva za čišćenje, jer bi sredstva za čišćenje jakih mirisa mogla odvratiti mačića od korištenja toaleta (izbjegavajte sredstva s amonijakom).

*
Mačka može živjeti u stanu i biti savršeno sretna bez da izlazi van, a ako ima mogućnost izlaziti, šuljati se i vrebati oko kuće, penjati se na stablo, pogotovo ako je zdrava, kastrirana, cijepljena, snalažljiva i spretna i ako je otprije navikla na ovakav život možete svoju mačku puštati i van. Nažalost, urbana sredina je na mnogo načina postala opasna za mačke, pa ako imate mogućnosti, možete mački izgraditi volijeru.. Možete je povremeno odvesti u prirodu, na izlet u vikendicu ili u šetnju na vodilici u park. No, i bez izlalaka, mačka će u stanu uvijek naći dovoljno izazova i ništa joj neće nedostajati.

*
Mačka u kući ponekad može postati prava napast zbog potrebe za penjanjem i grebanjem. Može ju se naučiti da ne hoda po stolu, barem kada smo prisutni. Za penjanje se mački može kupiti ili napraviti maštovita penjalica, a za grebanje grebalica. Uvijek treba biti spreman na to da se naš izbor penjalice i grebalice našoj ljubimici neće svidjeti i da će joj štednjak ili trosjed biti zanimljiviji.

*
Mačku se ne može dresirati poput psa, ali ima mačaka kojima je učenje zabavno pa ih je moguće naučiti da se koncentriraju na vlasnika poput psa. Međutim, ovi su slučajevi rijetki i od mačke se ovo ne može tražiti.

Mačka (općenito o njima) B97n7p

Mačka (općenito o njima) 205s64h
Nina
Nina
Admin

Broj postova : 99
Join date : 04.01.2010
Age : 30
Lokacija : Baranja

https://animals123.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Mačka (općenito o njima) Empty Re: Mačka (općenito o njima)

Postaj  ..horsy..<3... pon sij 04, 2010 11:38 pm

Joj sada mi još više fali moja maca! Sad Moji više ne želi uzimat..jer kada nestane onda si tužan i ovo i ono! Inače meni su mace tako swatke!! I love you
I imat ću jednu čim budem u mogučnosti i to neku čupavu kakva je bila moja!! Razz

P.S. Dobro napisano! Wink
..horsy..<3...
..horsy..<3...

Broj postova : 108
Join date : 04.01.2010
Age : 26
Lokacija : Mali Lošinj

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.